Az Angyalföldi Szent Mihály Plébánia az Esztergom-Budapesti Főegyházmegyéhez tartozik. 1933-ban emelték plébániai rangra
Angyalföldön, a régi Váci út külső részén, a Tripolisznak nevezett területen 1917-ben alakul meg a Hóvirág Kisegítő Kápolna Egyesület, és az itt élő hívek számára a karmelita atyák a Tomori úti iskola két tornatermében végzik vasár- és ünnepnap a szentmiséket. Egyházközséget szerveznek 1923-ban. Ugyanebben az évben a fővárosi tanügyi hatóság véglegesen átengedi a tornatermeket kápolnai célra. Az Érseki Főhatóság Mester Jenőt 1923. december 1-jén helyi lelkésznek nevezi ki. Foerk Ernő (a szegedi dóm építésze) tervei szerint 1929-ben kezdik el a templom (900 m2) építését, a Budapest-Székesfőváros által nyújtott támogatásból és a hívek adományaiból. 1930. szeptember 21-én szenteli fel Serédi Jusztinián bíboros, hercegprímás. 1933-ban emelik plébániai rangra a lelkészséget. 1940 elején elkészül az egyházközség kultúrháza, ugyanezen év szeptemberében pedig, a plébánia épülete, Dr. Fábián Gáspár (Dr. Fábián János kanonok édesapja) terve szerint.
A második világháborús károk főhatósági segélyekből és a hívek adományaiból fokozatosan tűnnek el. 1955-ben a templom megkapja az esztergomi tanítóképző orgonáját, melyet 1967-ben korszerűsítenek. 1972-ben alakítja ki Rácz Gábor a templomban az új -süttői márványborítású- liturgikus teret. Ő készítette 1975-ben a szentbemiséző oltár, az ambó és a kereszt tűzzománc lemezeit is. 1980-ban a korábbi főoltárképet, egy sokak által bírált - mert a templom összképétől elüt - tűzzománc képre cserélik. A sekrestyében áll az eredeti faoltár, melyet annak idején a Kisegítő Kápolna Egyesület használt.1995. augusztus 15-én szentelik fel a templom alatt létesített urnatemetőt. A ’90-es évek folyamán a templom külső, belső felújításra kerül, többek között megtörténik az ólomüveg-ablakok restaurálása. Az urnatemető második szárnya 2004-re készül el, a plébánia teljes felújítása 2005-ben fejeződik be.
2007-ben pedig a templom tornyait restaurálják. Az egyházközségben két énekkar –egy klasszikus és egy gitáros- teljesít szolgálatot. A plébánia többek között a fiatal házasok körének, óvodás hittannak, felnőtt bibliaóráknak és vasárnaponként agapénak ad helyet. A környék három iskolájában rendszeres hitoktatást folyik. A kerületben, az utóbbi évtizedben, folyamatosan zajlanak építkezések, ennek következtében fiatal családok nagy számban költöznek a plébánia területére és reményünk szerint, tovább gyarapítják az egyházközség híveinek számát.
Az Angyalföldi Szent Mihály-plébániatemplom az egykori Tripolisz helyén épült meg a XIII. kerületi Babér utcában. A csaknem kilencszáz négyzetméteres templomot a környéken élő, körülbelül kilencezer római katolikus hívők használják.
1920-as évek környékén megszervezték az egyházközséget. A templom terveit Foerk Ernő készítette el, majd az ő tervei alapján 1929-ben meg is kezdték a templom építését, amit 1930-ra fejeztek be, és ez év szeptemberében Serédi Jusztinián bíboros szentelte fel. A második világháború következtében jelentősen megrongálódott az épület, ezáltal az évek alatt kisebb-nagyobb felújításokat végeztek el rajta. Az 1990-es években egy teljeskörű átalakításon esett át, aminek keretén belül új ólomablakot és tornyot kapott.
További információ és bővebb tájékoztatás kérhető az alábbi email címen : plebania@szentmihaly.hu
forrás: szentmihaly.hu ; facebook.com/angyalfoldiszentmihalyplebania