Molnár Balázs 15 éves kora óta foglalkozik a Dutrákkal. A Dutra-szeretete onnnan indult, hogy ezek a traktorok magyarok és multifunkcionálisak. Eleinte utazásai közben találkozott a traktorokkal, úgy vásárolta őket, ma már ismeretség révén jut hozzájuk. A megvásárolt traktorok felújítása 8-9 hónapig tart, barátok segítenek neki, de nagyrészt egyedül végzi a felújítást. Az első DUTRA traktorát még munkája kapcsán vásárolta, ma is azzal dolgozik. 2 traktor dolgozik, a többi a gyűjteményét képezi. Más traktor nem érdekli, minden magyar műszaki régiség fontos számára. Tervei között szerepel egy lánctalpas traktor és dömper beszerzése.
A Dutrák története 1956-ban indult, nagy támaszt jelent a Dutra Klub vezetőinek, Nagy Vilmosnak és Fördős Lászlónak a segítsége. Molnár Balázs rendszeresen szervez Dutra-találkozókat. A traktorok Molnár Balázs otthonában kerültek kiállításra, látogatás egyeztetett időpontban lehetséges, szeretettel vár iskolás csoportokat, programokkal, bemutatókkal, hogy a mai fiatalok is tisztában legyenek a magyar műszaki élet emlékeivel. Balázs Csepel teherautókkal túrákat is szervez a közelben lévő téglamúzeumba, mely kicsiknek és nagyoknak egyaránt nagy érdekességgel szolgál.
Egy különleges helységet alakítottam ki, ahol bemutatásra kerülnek eredeti DUTRA relikviák, ajándéktárgyak, emblémák, régi forgalmik, rendszámok, makettek, prospektusok, rajzok, könyvek, fényképek, szelvények, kitűzők, egykori munkaruha, táska, típustáblák, mappák, oktatótáblák, gyárudvari tégla, öntödei vasérc. Ezeket az tárgyakat, dokumentumokat nem lehet képeken megismerni, ezeket valójukban kell látni, szagolni, megismerni.