A Tiszakécskei Gyermekvasút Tiszakécske város belterületén szállítja az utasokat.
Kisvasúti napja: augusztus 20.
A MÁV 145-ös számú Szolnok-Kecskemét vonalán található Tiszakécske állomás. A vasútállomástól a kisvasút gyalog is megközelíthető.
Történet
A Tiszakécskei Úttörővasút megépítését 1970-ben határozta el a községi tanács. A kisvasút eleve turisztikai céllal épült, így árufuvarozás sohasem folyt a vasúton. Az építéséhez a Selypi Cukorgyár kisvasútjának a eszközeit használták fel. Innen érkezett a 760 mm-es nyomtávú, 1,2km-es vasúti pálya, és a rajta közlekedő egyetlen C-50-es mozdony és a személykocsik. Az eredeti tervek szerint a kisvasút a MÁV állomás és a tiszaparti üdülőtelep között közelekedett volna. Ebből csak a Sportliget - Tiszapart szakasz készült el. Az ünnepélyes átadásra 1971. augusztus 20-án került sor, amin a közlekedés- és postaügyi miniszter is részt vett. (A 1960-as években Ő dolgozta ki azt a közlekedési koncepciót, ami egy sor kisvasút bezárásához vezetett.)
1990-ben a Tiszakécskei Úttörővasútat átnevezték Tiszakécskei Gyermekvasúttá.
A tiszakécskei gyermekvasút 1971-ben létesült.
Az eredeti tervek szerint a vasútállomást kötötték volna össze a Tisza-parttal, végül csak egy 1,2 kilométeres vaspályát fektettek le a Sportliget és a Tisza-part között. Bár igen rövid vonalról van szó, érdemes útba ejteni, megnézni a Tisza híres kanyarulatát, vagy megmártózni a helyi gyógyfürdő vizében.
Forrás: wikipedia.org/wiki/Tiszakécskei_Gyermekvasút ; Tastam - wikipedia.org/wiki/Tiszakécskei_Gyermekvasút#/media/Fájl:A_Tiszakécskei_Úttörővasút_1984-ben.jpg ; és Tiszakécske facebook oldala