Szőlőültetvények, telepítések
Jelenleg 45 ha saját tulajdonú szőlőt művelünk, melyeket 2006-2017 között telepítettünk.
A fajta összetételt 80%-ban fehér borszőlő fajták alkotják: Olasz rizling, Rizlingszilváni, Irsai Olivér, Királyleányka, Rajnai rizling, Chardonnay, Tramini. A piaci igényekhez valamint a kiváló talajtani adottságokhoz igazodva, 2006-2008 között összesen 8 ha vörös borszőlőt ültetünk: Merlot, Cabernet Sauvignon, Kékfrankos.
Borászati üzem, borkészítés technológiája
A pincészet tároló kapacitása: 4.500 hl hűthető rozsdamentes tartály, 300 hl tölgyfahordó, valamint 600 hl vörösbor erjesztő tartály. Borainkat főként reduktív technológiával készítjük. Az illatos fajtáknál (Irsai Olivér, Királyleányka, Rizlingszilváni) félreduktív technológiát alkalmazunk, hogy megőrizzük a fajta elsődleges, gyümölcsös jellegét. Fahordós érlelést, különleges tételeknél, Olasz rizling, Chardonnay, Merlot, Cabernet Sauvignon boroknál, részesítjük előnyben.
A 2020-as évben pályázati támogatás mellett egy új, pneumatikus prést vásároltunk. Ennek segítségével még kíméletesebbé tettük a szőlő-feldolgozás folyamatát.
Folyóborok mellett palackosokkal is piacon vagyunk, melyben 2003 óta modern palackozó és címkéző gépsor segíti munkánkat.
Az utóbbi években véghez vitt nagy mérvű beruházásunkkal egy nagy álmunk vált valóra. Minőségi borra vágyó vendégeinket egy európai színvonalú borkóstoló teremmel és látvány pincével egybe kötött épület együttesben fogadjuk.
Vállalkozásunk és hagyományaink
A céget 1995-ben alapítottuk Pannon-Borház Borászati Vállalkozás Egyéni Cég néven, majd 2010-ben átalakultunk Vaszary Pincészet Kft.-vé. Azóta is ezen a néven vagyunk megtalálhatóak.
A családi krónika szerint nagyapámnak már az 1800-as évek végén szőlőbirtokai és pincéje volt Écsen. A családi hagyományokat folytatva a borászati szakmát Budafokon, a magyar borászok Mekkájában kezdtem tanulni, ahol borgazdasági technikusi oklevelet szereztem. Ezt követően elvégeztem a Kertészeti Egyetemet.
Több mint húsz évig a pannonhalmi szövetkezet borászati vezetőjeként dolgoztam, közben munka mellett megszereztem a borászati és italtechnológus szakmérnöki diplomát. Szakmérnöki diplomamunkámban (1986) elsőként dolgoztam fel a Pannonhalmi- Sokoróaljai dombság szőlő-bortermelésének ezeréves múltját, amely munkára támaszkodva kezdeményeztük a régió önálló történelmi borvidékké (Pannonhalmi Borvidék) nyilvánítását.
A családi vállalkozásban jelenleg mellettem dolgozik három lányom, Hajnalka (irodavezető), Orsolya (Vinotéka – üzletvezető), és Eszter (Corvinus Egyetem: szőlő-borgazdasági szaktanácsadó, ügyvezető); valamint a legfrissebb generáció képviseletében Márk unokám (Budafok Borászati Szakközépiskola: bor-pezsgőgyártó szaktechnikus) veszi ki részét a napi feladatokból.